V neděli 15.6.2014 započala pro občany Jablunkovska doslova nová éra v cestování po železnici. Přesně ve tři čtvrtě na pět ráno totiž poprvé od nástupiště v Návsí vyrazil na svou pravidelnou jízdu do Prahy žlutý expres RegioJet a symbolicky tak po více než 20 letech opět propojil Jablunkovsko s Prahou. Jednání Petra Gawlase s představiteli společnosti RegioJet o připojení zastávky v Návsí do seznamu obsluhovaných stanic byla zakončena úspěchem. Ve věci zavedení pravidelných dálkových spojů na Jablunkovsko již dříve vedl senátor Gawlas dlouhá jednání také s vedením Českých drah a oslovil i společnost LEO Express, vše bohužel bez úspěchu. Teprve RegioJet vyslyšel předložené argumenty a vrací Návsí a celé Jablunkovsko na mapu destinací, do nichž zajíždějí pravidelné dálkové spoje.

Nyní tak budou mít občané Jablunkovska každý den k dispozici celkem 4 rychlé a přímé spoje do Prahy s odjezdy ve 3:45, 4:45, 5:45 a 7:47 hod. a stejný počet souprav budeme moci využít k cestování opačným směrem. Před koncem roku navíc spoje RegioJet z Jablunkovska doznají dalšího posílení díky soupravě, která zajíždí až do Žiliny a v průběhu prosince začne na své cestě pravidelně v obou směrech zastavovat i v Návsí.
Snad se tedy prokáže, že zavedení pravidelných spojů do Návsí nebylo pro RegioJet špatným obchodním rozhodnutím a žluté vlaky budou občany Jablunkovska dopravovat za jejich povinnostmi i radostmi už napořád.

-das-