V sobotu 14.6.2014 proběhl v parku za budovou Městského úřadu v Jablunkově 1. Jablunkovský bleší trh. Akce se konala pod záštitou místostarosty města a senátora Petra Gawlase, jež zároveň patřil k nejštědřejším dárcům. Bleší trh připravili pro koupěchtivé návštěvníky členové Základní kynologické organizace v Jablunkově, kteří se touto cestou rozhodli zajistit dodatečné finanční prostředky pro opuštěné a zatoulané nejvěrnější čtyřnohé přátele člověka. Polovina z utržených více než 14.000 Kč tak putovala na údržbu areálu ZKO v Jablunkově, kde se nachází i záchytná stanice pro psy a druhá polovina byla předána třineckému útulku.

Tímto svým charitativním zaměřením si akce vysloužila prvenství nejen v našem městě a širokém okolí, ale dle ověřených informací byla vůbec první v celé České republice. Už několik týdnů dopředu přinášeli dobrovolní dárci pořadatelům „blešáku“ funkční a zachovalé věci, pro které už neměli doma využití. Ty byly následně členy ZKO Jablunkov zaevidovány a v sobotu ráno se vše naskládalo na prodejní plochu a prodávalo za symbolické ceny. Ke koupi tak byla například lednička, horské kolo, sportovní vybavení, oblečení, tašky, kabelky a ostatní doplňky, nářadí, pracovní materiál a spousty dalšího užitečného zboží. Lidé, nalákáni hudbou, o kterou se postaral DJ Adam Klus, přicházeli už od časného rána a s velkou zvědavostí se pustili do prohlížení a nakupování vystavených věcí. Zájem byl tak obrovský, že už brzy odpoledne mohli překvapení pořadatelé hlásit „vyprodáno“.

Velký dík patří nejen organizátorům ze Základní kynologické organizace v Jablunkově a dobrovolníkům z řad veřejnosti za bezchybné zvládnutí celé akce, ale i všem dárcům a přispěvatelům. Bleší trh měl mezi lidmi na Jablunkovsku obrovský ohlas a sklidil od všech návštěvníků jen a jen slova chvály. Pro velký úspěch již proto organizátoři připravují další bleší trhy. Dobrá myšlenka se jednoduše neztratí. Jde jen o to ji uchopit a organizačně zvládnout. A to se pořadatelům jednoznačně podařilo.

-das-