Jablunkovští zastupitelé schválili rozpočet na rok 2014. Díky změně v rozpočtovém určení daní bude město hospodařit s 13 miliony korun navíc, a proto letos naplánovalo řadu investičních akcí.

Rozpočet Jablunkova na rok 2014 se skládá z příjmů celkem 96 115 000 korun, z financování celkem 16 530 000 korun a výdajů celkem 112 645 000 korun. Prioritou jsou pro město komunikace. Do nich chce investovat 6 milionů korun. Zmodernizuje za pět milionů korun také všech pět přechodů pro chodce ve městě. Některé osadí bezpečnostními prvky, jako jsou například výstražná světla na přechodech, v jiných případech budou provoz řídit semafory. Vybuduje chodník do Žihly za 10 milionů korun a za stejnou částku se pustí do rekonstrukce zázemí pro Spartak. „Na všechny tyto akce počítáme s dotacemi, kdy peníze z rozpočtu půjdou na spolufinancování projektů,“ sdělil místostarosta Petr Gawlas.

Dodal, že se v Jablunkově v tomto roce opraví například jazyková učebna a tělocvična v české škole a pro kuchyň se pořídí nový kotel. Polská škola se může těšit na modernizaci fyzikální a chemické učebny. Dále se opraví okna u mateřské školy a také u zvláštní školy, kde se má stěhovat knihovna a lidová škola umění.

Jana Gartnerová

Článek byl publikován 18.3.2014 v týdeníku Horizont