TŘINEC – Spokojenost s péčí zdravotnického personálu se dá vyjádřit mnoha způsoby. Samozřejmě potěší i pouhá pochvala. Ale zhmotní-li se vděk do finančního obnosu, je o to přínosnější. Takového způsobu poděkování využil i Jaroslav Dyrcik. Výsledkem byl dar ve výši téměř 11 tisíc korun.

„Ležel jsem na neurologickém oddělení třinecké nemocnice už třikrát a vždy jsem byl mile překvapen pozitivním přístupem lékařů i sester,“ vysvětluje své pohnutky pan Dyrčík. „Když mě jednou zrána bolela záda, zašel jsem za sestřičkami a zajímal jsem se o polohovatelné postele. Napadlo mě, že bych mohl jako výraz vděčnosti za to, jak pěkně se mě starali, uspořádat nějakou sbírku a konkrétně na moderní postele přispět. Aby to nebylo jen pár stovek, požádal jsem o zastřešení svého nápadu Petra Gawlase a na oblastní konferenci jsme uspořádali sbírku. Vybralo se hned sedm a půl tisíc korun,“ doplňuje. Navíc se ke sbírce přidal i Svaz žen, takže konečná částka dosáhla 10900 korun.

„V nemocnici máme celkem 350 lůžek a kdybychom je chtěli všechny vyměnit, stálo by to neuvěřitelných osm milionů korun,“ říká ředitel Nemocnice Třinec Zdeněk Jiříček. „To je částka, kterou nelze lehce získat, a tak jsme se rozhodli, že všechny dary, byť sebemenší, věnujeme právě na nákup polohovatelných postelí. Jsou nesmírně důležité jak pro komfort pacienta, tak i ošetřujícího personálu,“ dodává ředitel.

„Zatím je to částka tak na polovinu postele,“ konstatuje téměř omluvně Petr Gawlas a pokračuje: „Ale dohodli jsme se, že v této aktivitě budeme pokračovat i nadále a předsevzali si, že do léta vybereme alespoň na tři celé,“ slíbil závěrem.

Zdeněk Jiříček připomenul, že Nemocnice Třinec se poslední dobou stává regionálním centrem zejména v oblasti neurologie a navazující rehabilitace, a to zejména díky nemalým investicím ze strany Moravskoslezského kraje.

(dk)

Foto Dana Kohutová
Zleva: Petr Gawlas
, Zdeněk Jiříček

otevřít původní článek v PDF (Hutník č. 12/2010, str. 3)