Jablunkovský jarmark se koná každoročně v první polovině července. Tentokrát se v bohatém programu na pódiu vystřídaly folklórní soubory Jackové a Zaolzioczek + Lipka, kapely Stanley's Dixie Street Band nebo domácí Blaf. Vrcholem odpoledne bylo vystoupení Věry Špinarové s kapelou. Rozesmát návštěvníky jarmarku dorazil i legendární Ander z Košic.
Nedílnou součástí akce byl letos také charitativní běh "Kolečko pro charitu", tentokrát výtěžek ze soutěže putoval na potřeby nevidomých spoluobčanů. Závodu, v němž závodník běží s páskou přes oči a v naprosté tmě spoléhá pouze na zrak svého traséra, jsem se zúčastnil také. Mým spolehlivým průvodcem byla manželka Eva.

 

Tradiční Anenská pouť na Kozubové. Poutě se zde konají už od roku 1937, kdy kousek pod vrcholem vyrostla kaple zasvěcená patronce matek svaté Anně.

Z letošní červencové dovolené v chorvatském Trogiru.

Naše rodina založila novou tradici na kolech k pramenům řeky Olše. Trasa se vine více-méně po rovince, po krásné nové cyklostezce do Žihly a přes Bukovec a je proto vhodná také pro příležitostné cyklisty. Doporučuji všemi deseti.

 

 

V pátek proběhl v Jablunkově už 9.ročník Noci s Andersenem. Letos se jí zúčastnilo na 125 dětí a četli jim mj. příslušníci Policie ČR Jablunkov a strážníci Městské Policie Jablunkov. Já sám jsem dětem předčítal příběhy komisaře Vrťapky. Děti si také letos nově mohly projít stezku odvahy, nebo klást otázky policistům a strážníkům. V 9:45 se pak nad Jablunkovem rozzářil ohňostroj, který jistě udělal radost nejen těm nejmenším.